E martë, 2 Qershor, 2020
23 C
Tirana

“Lekë në dorë s’ka”/Rama ia pret shkurt qytetarit: Do ju ndihmojmë të mbani frymën

Më të lexuarat

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet ka goditur vendin mbrëmjen e sotme. Bëhet me dije se tërmeti me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter e ka pasur epiqendrën në...

Diskutimet për reformën, çfarë propozon PD për qeverinë kujdestare

Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore është mbledhur këtë të dielë në orën 19:00, në atë që është cilësuar si data e fundit e saj. Palët...

Bllokimi i kufirit me Kosovën/ Reagon Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me vendimin e palës kosovare, për të mos lejuar futjen në territorin e tyre të makinave nga Shqipëria,...

Me Manastirliun inauguruan COVID-3/ Rama hedh thumbin e radhës: Pyll pa derra nuk ka

Në një konferencë me gazetarët, kryeministri Rama edhe një herë tjetër paralajmëron shqiptarët se virusi nuk ka iku, ndaj në çdo kohë ata duhet...

Qershori nis i freskët, ja si parashikohen temperaturat gjatë javës

Ndonëse ka nisur zyrtarisht stina e verës, java e parë do të sjellë mot të freskët. Edhe kjo javë do të shoqërohet nga mot...

Një tjetër gjyqtare e vettingut kallëzohet në SPAK

Ish-gjyqtarja e Apelit Shkodër, Hajrie Muçmata, ka kallëzuar në SPAK gjyqtaren e KPK-së, Alma Faskaj. Muçmata akuzon Alma Faskajn për kryerjen e veprës penale “Falsifikim...

“Shqiptarët janë popull kafe-dashës”, në mars-prill u importuan rreth 1600 ton

Mbyllja e bareve, nuk i kanë penguar shqiptarët të konsumojnë kafe në shtëpitë e tyre. Përkundrazi, gjatë muajit prill janë importuar 922 ton kafe. Qëndrimi...

Hapja e kufirit/ Procedurat e kalimit në Kosovë dhe Mal të Zi

Në një njoftim të Departamentit për Kufirin dhe Migracionin, bëhet me dije se nga sot Shqipëria ka hapur kufirin me Kosovën e Malin e...

Rasti i George Floyd/ Autopsia private nxjerr tjetër rezultat nga ajo zyrtarja

Familja e të ndjerit George Floyd, i cili u vra nga policia në SHBA kanë vendosur t’i bëjnë një autopsi private për të zbuluar...

Manastirliu: Ja çfarë do të hapet nga data 1 Qershor

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook tregon se çfarë do të hapet nga data 1 Qershor, pra nga...

Kryeministri Edi Rama ka vijuar edhe mbrëmjen e sotme komunikimin live me disa nga qytetarët që kanë shprehur shqetësimet e tyre te platforma “shqipëriaqëduam.al”.

Kreu i qeverisë doli live në Facebook, për t’i dhënë përgjigje ankesave të qytetarëve. Në një nga bisedat, një qytetar nga Saranda i kërkoi leje të dilte malit, pasi ishte i papunë. Kryeministri e këshilloi të rrinte në shtëpi dhe se do ta ndihmonte “për të mbajtur frymën”.

Qytetari e pyeti Ramën nëse do të përfitonte ndonjë shumë monetare në dorë, kryeministri e mohoi këtë gjë teksa ritheksoi se edhe energjia elektrike duhet të paguhet.

Pjesë nga biseda:

Rama: Kush i bie këtij telefoni? Alo…
Qytetari: Fatmiri jam, ti i re…

Rama: Edi jam unë, Edi Rama. Ke shkruar në portal për një leje për lëvizje, si është puna?
Qytetari: Po ndonjë leje për të dalë nga mali për ndonjë punë, se ngelëm brenda pa lekë e pa bukë…
Rama: O ca malesh o vëlla?! Rrini në shtëpi do ju ndihmojmë…nuk ke punë nëpër male… të përqafoj…
Qytetari: Po mirë po rrimë në shtëpi, po ndonjë lekë dore për dritat…
Rama: Lekë në dorë s’ka do të ndihmojmë sa për të ekzistuar, për të mbajtur frymën. Është e pamundur të hy në diskutimin për dritat se është një mall që prodhohet dhe si i tillë paguhet. Më mirëkuptoni edhe mua kjo është një kohë lufte.

Lexo edhe :   Bardhi: Vendi në krizë, Rama udhëton me avionin e Air Albania-s në Paris

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosovë/ Ja kur do zhvillohet seanca për votimin e qeverisë

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që të mërkurën (nesër) në ora 11 të mbahet seanca, në të cilën pritet të votohet qeveria...

SHBA hedh hapin e rëndësishëm, zyra e shtypit të Ambasadës njofton lëvizjen e Yuri Kim

Ndërkombëtarët janë vënë në lëvizje, për të mos lejuar dështimin e Reformës Zgjedhore. Forcat politike, nuk lëshojnë pe në kërkesat e tyre. Por ndërhyrja...

Abuzoi me të miturën, 65-vjeçari kokulur në Gjykatë (Foto)

Sot 65-vjeçari Abas Doku dhe një prej të rinjve që bashkëpunoi në abuzimin seksual ndaj 15-vjeçares, kanë dalë para Gjykatës së Tiranës. Dy të arrestuarit...

A duhet shkarkuar Ardi Veliu? Rama i del në mbrojtje

Pak ditë më parë, në mbledhjen e Komisionit të Sigurisë, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu u pyet për dhunën e...

Abuzimi me 15-vjeçaren, reagon ministrja Shahini

Lidhur me abuzimin e së miturës (15 vjeç) nga një 65-vjeçar, ka reaguar së fundmi Ministrja e Arsimit Besa Shahini. Kjo e fundit ka falenderuar...
WhatsApp KONTAKTO TT