Kryesore

Kurti: Nëse s’merremi vesh me LDK-në, vendi shkon në zgjedhje


               Publikuar në : 21:16 - 07/12/19 M D

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti, ka theksuar se nëse nuk ka marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës për krijimin e koalicionit qeverisës, vendi do të shkojë në zgjedhje.

“Jam i udhëhequr nga interesi i përgjithshëm, nga interesi shtetëror që kërkon sa më parë një udhëheqje qeverisëse nga VV dhe LDK”, tha Kurti në “RTK”.

Ai ka deklaruar se në takime me kreun e LDK-së, nuk janë diskutuar emra të përveçëm për presidentin.

Sipas tij, së pari është e rëndësishme të plotësohen pozitat e kryeministrit, kryeparlamentarit dhe 12 ministrave dhe pastaj të flitet për postin e presidentit.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT