Stil

Ja çfarë do të ndodhë sonte me çmimet në “Kënga Magjike”


               Publikuar në : 22:35 - 07/12/19 M D

Aktualisht po zhvillohet finalja e festivalit “Kënga Magjike”.

Që në nisje të tij, Adrola Dushi dhe Ardit Gjebrea njoftuan për ndryshimin në ndarjen e çmimeve.

Ndryshe nga ç’jemi mësuar të shohim këto 20 vite, këtë edicion në festival do të ndahen vetëm 4 çmime.

“Ka nisur ndryshimi i madh dhe më shumë se çdo herë do ta ndjejmë në këtë mbrëmje. Pas 20 vitesh, nuk do të ketë më çmime, nuk do të ketë më nominime. Publiku dhe juria kanë marrë fuqi për të vendosur finalistët e sotëm, bashkë me votimin e artistëve për njëri-tjetrin. Më duhet të them se nëse disa finalistë janë sonte këtu, duhet t’iu jenë juve mirënjohës”, tha Gjebrea.

Më tej, Adrola shtoi: “Në festival do të jepen vetëm katër çmime. Për tre çmime vendos juria, ndërsa çmimin e madh e vendosim të gjithë së bashku”.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT