E hënë, 3 Gusht, 2020
34 C
Tirana

Kursi këmbimit valutor/ Euro dhe Paundi shfaqin qëndrueshmëri

Më të lexuarat

“Po kthehen në vatra potenciale”, Manastirliu bën thirrjen e rëndësishme

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook njofton se festat apo ditëlindjet po kthehen në vatra potenciale dhe si...

U paraqit në gjendje të rëndë tek Sanatoriumi, ndërron jetë mjeku i njohur shqiptar

Mjeku Anibal Byberi nuk ia ka dalë dot mbanë me COVID-19. Mjeku ishte i shtruar në spitalin "Shefqet Ndroqi", por për fat të keq...

Tjetër bilanc i rëndë nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi. Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar dot betejën...

Kryeministri i Kosovës rezulton pozitiv me koronavirus

Kryeministri kosovar, Avdullah Hoti, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Hoti, përmes një postimi në Facebook. Ai shkruan se...

OBSH bën paralajmërimin aspak pozitiv lidhur me pandeminë

Shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus së fundmi bëri një paralajmërim aspak pozitiv lidhur me pandeminë e koronavirusit. Ai theksoi se efektet...

Shkencëtarja që u arratis nga Kina: Koronavirusi doli nga një laborator ushtarak

Specialistja e virologjisë në shkollën e Shëndetit Publik në Hong Kong, Li Meng-Yan, ka deklaruar se koronavirusi e ka origjinën nga një laborator që...

“Ka njerëz që kanë turp nga infektimi, 10 të shtruar nga moshat 25-40 vjeç”, mjekja lëshon alarmin

Mjekja Silvana Bala, ka trajtuar një problematikë që është shfaqur me qytetarët në vend, të cilët kanë turp të pranojnë se janë infektuar. Për...

“Fatkeqësisht dominojnë edhe moshat e reja”, mesazhi i fortë i mjekes

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar në rrjetin social Facebook, mesazhin e Dr. Migena Qato e cila shprehet se në spitalet COVID-19, fatkeqësisht...

Policia arreston 2 shoferë, bllokon 19 leje drejtimi

Policia e Shtetit bën me dije se kanë përfunduar në pranga 2 shoferë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, ndërsa janë bllokuar 19...

Nuk u gjunjëzua si të tjerët gjatë himnit, basketbollisti i NBA shpjegon arsyen

Basketbollisti i Orlando Magic, Jonathan Isaac, u bë lojtari i parë i NBA që qëndroi në këmbë gjatë himnit amerikan që kur kampionati amerikan...

Monedha e Eurozonës e ka mbyllur javën në vlerën e saj më minimale 122 lekë, duke e frenuar rënien e saj në këto kuota.

Edhe Paundi Britanik, sipas të dhënave të Credins Bank, ka mbetur në nivele të njëjta duke u kuotuar sot në vlerën e 137.8 lekëve.

Ndërkaq Dollari Amerikan ka regjistruar rënie të vlerës së tij me 0.5 pikë, duke u këmbyer sot me 108.8 lekë.

Ndërsa Franga Zvicerane e mbyll javën në rritje, duke kapur sot vlerën e 108.5 lekëve.

Lexo edhe :   Euro zbret në nivelin më të ulët që para fillimit të pandemisë

Përsa i përket Dollarit Kanadez dhe atij Australian, këmbehen sot përkatësisht me 80.7 lekë dhe 74.8 lekë, duke shënuar që të dyja një dobësim të lehtë kundrejt lekut. /SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndryshimet nga pandemia, në Angli “lind” kartoni për kollitje

Pandemia ka ndryshuar shumë rregulla në botën e futbollit, duke filluar me 5 zëvendësimet në ndeshje e duke mbaruar me mospraninë e tifozëve në...

Kosovë/ Në kulmin e pandemisë, infermierët dalin në protestë

Në kulmin e pandemisë, disa infermierë kanë dalë duke protestuar në Kosovë. “Kërkesa jonë, e drejtë dhe direkte është që nga 18 euro (për ndërrimin...

Maqedonia e Veriut regjistron një ulje drastike të rasteve të reja

Një lajm i mirë vjen nga Maqedonia e Veriut, e cila ka regjistruar një rënie drastike të rasteve të reja me koronavirus. Gjatë 24 orëve...

Të shtëna në Fushë-Prezë, gjendet një person i pajetë

Së fundmi janë dëgjuar disa të shtëna me armë zjarri në Fushë-Prezë. Raportohet se është gjendur i pajetë një 70-vjeçar, ndërsa ende nuk dihen shkaqet...

Menaxhimi me PPP i parkut Kombëtar të Butrintit, hyn në fuqi dokumenti

Sot mori fuqi ligjore një dokument që synon menaxhimin e Integruar të Parkut Kombëtar i Butrintit për 10 vitet në vijim (2020-2030). Ky plan...