E shtunë, 26 Shtator, 2020
17 C
Tirana

Kunati përballet me kunatën: Nëna nuk e lejon të hyjë në shtëpi

Më të lexuarat

U ekzekutua nga RENEA/ Çfarë u gjet brenda shtëpisë së të moshuarit në Elbasan

RENEA ka ekzekutuar sot Lefter Zhidrun, pas më shumë se 5 orësh rezistencë nga 71-vjeçari në banesën e tij. RENEA u fut nga tarraca e...

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

Debati: Sa duhet të zgjasë karantina për të sëmurët me Covid-19?

Pas një vere relativisht të qetë, të paktën në Evropë, rastet e reja me koronavirus nisën të shtohen nga pak kudo. Për shembull në...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Prej 17 muajsh në kërkim, gjendet trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar në Greqi

Pas 17 muajsh kërkimi, është gjetur në Greqi trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar, Laert Beqaj. Ky i fundit humbi gjurmët mesnatën e 9...

“I kishte ardhur dita e perëndisë!”, ja çfarë thotë djali i madh i 71-vjeçarit që u ekzekutua në Elbasan (VIDEO)

71-vjeçari që u ekzekutua në përplasjen me forcat RENEA, ishte divorcuar dy herë më parë. Djali i Lefter Zhidrus ka thënë në një prononcim...

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

“Pse i ndihmon kaq shumë njerëzit?”/ Rrëfimi prekës i Cunmulajt: Dua t’i ngjaj mamit sa thoi i gishtit të këmbës

Modelja e njohur, Emina Cunmulaj ishte ftuar sot në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, teksa ka bërë një rrëfim si asnjë herë më...

Detaje tronditëse nga masakra në Elbasan/ Lefter Zhidru kishte lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë

Grupi hetimor po kryen veprimet e fundit të këqyrjes së vendit të ngjarjes, pas masakrës në Elbasan. Në banesën e 71-vjeçarit Lefter Xhidru, janë...

Programi “Historia ime”, në TV Klan solli ditën e sotme historinë e nënës së dy fëmijëve. Jeta ka qenë tepër e vështirë për të dhe fëmijët sepse bashkëshorti i saj në moshën 37-vjeçare ndërron jetë.

Elsa Tasha tregoi në studio edhe për konfliktet e vazhdueshme me familjen e bashkëshortit të ndjerë. Konfliktet mes tyre kanë qenë të pranishme edhe kur burri i saj ishte gjallë dhe ato u bënë shkak që ata të merrnin vendimin që të largoheshin nga shtëpia e tyre në Dibër dhe të merrnin shtëpi me qera në Durrës.

Pavarësisht se vjehrri ia la shtëpinë me testament burrit të saj, vjehrra dhe kunati nuk e lejojnë të hyjë brenda. Sipas saj, ata e kanë kërcënuar dhe kanë ushtruar dhunë fizike ndaj saj dhe fëmijëve.

Në një lidhje telefonike në studio, kunati i saj Neki Tasha u shpreh se ai nuk ka lidhje, por është nëna e tij, ajo që nuk pranon që Elsa të kthehet në shtëpi.

Mirela Milori: Shtëpia e cila i përket me testament, e lejoni zonjën Elsa dhe fëmijët e saj që të hyjnë në shtëpinë që i ka lënë vjehrri, babai juaj?

Neki Tasha:  Ajo s’ka ndenjur fare, ajo iku.

Elsa Tasha: Kam ikur bashkë me burrin, nuk kam ikur mbas vdekjes, kam ikur një muaj përpara.

Neki Tasha: Burri vdiq përpara, ajo iku mbrapa.

Elsa Tasha: Burri ka ikur në muajin Prill, unë kam ikur në Maj.

Neki Tasha: E di unë, nuk e dini ju. Kur vdiq vëllai iku ajo.

Mirela Milori: Por me ligj nëse testamentin ia ka lënë vjehrri, me ligj ajo pronë që i takonte vëllait tuaj, automatikissht i kalon bashkëshortes dhe fëmijëve të tij. Pra nuk ka rëndësi se kur ka ikur Elsa nga shtëpia.

Neki Tasha: Sikur të jetë ligji, më vjen keq. Le të veptojë ligji.

Mirela Milori: Ky është ligji!

Neki Tasha: E kam nënën gjallë unë këtu.

Mirela Milori: Ju e lejoni të vijë në shtëpi?

Neki Tasha:  Oj zonjë, unë kam nënën gjallë.

Mirela Milori: Po aty ku është dhe nëna të vijnë dhe këta. E lejoni ju të vijë, për pushime në verë ose në dimër?

Elsa Tasha: Jo dua të rikthehem të jetoj atje!

Neki Tasha: Ajo ka ikur.

Mirela Milori: Zonja ngre pretendimin që nuk e keni lejuar, madje e keni dhunuar. Është e vërtetë çfarë thotë Elsa apo gënjen Elsa?

Neki Tasha: Nuk është e vërtetë, nuk e lejon nëna, jo unë.

Mirela Milori: Ti mund të ndikosh tek nëna që Elsa të hyjë në shtëpi. Mund të gjendet gjuha për këtë?

Neki Tasha: I kam thënë, por nuk dëgjon, vetëm kur të vdes unë thotë po.

Mirela Milori: Keni ushtruar dhunë ndaj Elsës dhe fëmijëve të Elsës? Është ushtruar dhunë fizike nga ju, nëna juaj dhe fëmijët tuaj ndaj Elsës?

Neki Tasha:  Në asnjë mënyrë!/tvklan.al

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ajo që ndjen dhe ajo që ëndërron Berisha

Nga Mero Baze Sali Berisha ka një ndjenjë dhe një ëndërr për këto zgjedhje. Ndjenja është se Edi Rama do t’i vjedhë zgjedhjet, kurse ëndrra...

Biznesi me shëndetin: Ja sa fitojnë kompanitë e prodhimit të ilaçeve

Të gjithë mezi po presin daljen e vaksinës së duhur kundër Covid-19. Por pandemia ka nxitur edhe akuza ndaj industrisë farmaceutike, se ajo është...

Në ndjekje të Talo Çelës, dështon një tjetër operacion i policisë

Dështon një tjetër operacion për kapjen e Talo Çelës, i kërkuar për grabitjen e Rinasit. Bëhet me dije se FNSH ka kryer një aksion mëngjesin...

VIDEO/ Përmbytje me verë të kuqe, momenti kur shpërthen depozita prej 50.000 litrash

Një depozitë prej 50 mijë litrash me verë të kuqe ka shpërthyer sot në një karantinë në Spanjë, duke e kthyer vendin përreth në...

Apeli i Yuri Kim për 5 qershorin, Rama: Për ambasadorët flas kur jam me ta

Pas përfundimit të mbledhjes me drejtorët e qarkut në Vlorë, Edi Rama komentoi deklaratën e ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim. Kjo e fundit i rikujtoi...