E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

“Kunata është ndarë e martuar shumë herë, ndërhyn në jetën time dhe të burrit”

Në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, ka qenë Gentjani dhe Esmerilda të cilët kanë një problem shumë madhor. Ata jetojnë me prindërit dhe kunatën, marrëdhëniet mes njëri-tjetrit nuk i kanë aspak të mira. Vjehrri i Esmerildës është i alkoolizuar dhe mjaft i dhunshëm, duke ia bërë jetën më të vështirë, ndërsa kunata i ndërhyn për çdo gjë.

Mirela Milori: Si është raporti me kunatën, ajo pretendon për shtëpinë, tani keni dhe një problem tjetër në shtëpi.

Esmerilda: Po, ajo ka marrë një shtëpi me qira atje në fshat, por e paguan kot qiranë sepse rri tek shtëpia e vjehrrit dhe vjehrrës. Është martuar me kushëririn tim. Është martuar shumë herë dhe është ndarë. Thoshte që nuk ma duan djalin. Unë ja kam rritur djalin e madh nga martesa e parë. 1 vit e gjysmë ia la i shoqi. E kam mbajtur me detyra, me të ndërruar, me të shpëlarë, e kam mbajtur si djalin tim.

Ishte i sëmurë, kam marrë rekomandim për fëmijën tim që e çova në spital sepse nuk dihej ku i kishte kartelat. Më shumë ia kemi plotësuar kushtet atij sesa fëmijës tim. Ai na do shumë neve, më shumë rri tek ne. Pavarësisht këtyre gjërave që kanë ndodhur, nëse më shikon në rrugë ai më hidhet në krahë.

Esmerilda shprehet se kunata e saj është një nga shkaqet kryesor të zënkave në shtëpi, ajo është martuar dhe ndarë disa herë dhe ktheheshe tek shtëpia e prindërve. Ajo sillej keq me të dhe i ndërhynte në çift për çdo gjë. Madje vjehrri ia ka dhënë tokat asaj dhe jo djalit për t’i punuar dhe për të nxjerrë të ardhura./tvklan.al

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...