E martë, 30 Nëntor, 2021
8.5 C
Tirana

Kryemadhi u premton arsimim dhe punësim të rinjve

Gjatë një takimi që ka mbajtur me të rinjtë e dy gjimnazeve në Tiranë, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, në shenjë këmbane alarmi përçon mesazhin se dështimi më i madh i kësaj qeverie, është lënia pas dore e rinisë.

Sipas saj, largimi i të rinjve nga vendi, mbetet plaga më e madhe që politika i ka shkaktuar Shqipërisë.

Duke qëndruar në të njëjtën linjë, Kryemadhi ka shtuar më tej se kjo forcë do të dyfishojë buxhetin për arsimin, pasi rinia është themeli i programit të LSI.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...