E diel, 28 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Lubonja: Rama nënshtroi protestën e studentëve

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në ‘News 24’ u shpreh se në vend mbizotërojnë dy kriza të mëdha, njëra është politike dhe tjetra lidhet me të gjithë sistemin.

Sipas tij, kriza politike mund të zgjidhet duke rindërtuar ‘fasadën’ dhe për këtë më i interesuar është kryeministri Edi Rama, ndërkohë që opozita po flet kundër.

“Ka një zgjidhje që është rindërtimi i fasadës dhe këtu është interesi më i madh i Ramës. Opozita ka patur një retorikë që shkon kundër kësaj fasade. Për momentin, strategjia e opozitës është që ta lërë pa fasadë. Detyrën kryesore e ka opozita që të imponohet gjithnjë e më shumë”, u shpreh Lubonja.

Për sa i përket protestës së studentëve, Lubonja theksoi se kryeministri Rama bëri çdo gjë për ta nënshtruar si lëvizje dhe kjo ka rritur pesimizmin në shoqëri, pasi sipas tij njerëzit kërkojnë të ikin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...