E enjte, 21 Janar, 2021
10 C
Tirana

Kryemadhi: Rama i bëri gropën vetes

Pas miratimit në Kuvend të ndryshimeve kushtetuese dhe formulës së re të koalicioneve, ka reaguar Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi.

Kjo e fundit u shpreh se kryeministri Edi Rama i bëri gropën vetes:

“Sot më shumë se kurrë kemi bashkë të djathtën e Bashkuar përballë Edi Ramës të vetmuar dhe të shkuar.

Rama që mendoi se i hapi gropë shqiptarëve ia hapi vetes së tij. Në atë gropë do të bjerë vetë. Vendimet që sot ka bërë Edi Rama në parlament do u heqin të drejtën e lëvizjes së lirë shqiptarëve, do bëhen viktima të trafikimit të vizave dhe në emër të COVID do vijojmë të jemi të izoluar.

Ndaj beteja jonë nuk është më betejë koalicionesh, por ta di se me këtë fundosi veten e tij, po i bëri nder të djathtës së bashkuar dhe të majtës së bashkuar, për të bashkuar shqiptarët. Dhe po ju them, rasti më i mirë i PS do jetë me 40 deputetë”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të gjitha faktet përse SPAK duhet të thërrasë Berishën për 21 Janarin

Të parin që pashë duke u rrëzuar në tokë, edhe pse nuk qenkësh i vrari i parë, ishte Hekuran Deda, i cili u rrëzua...

Mashtrim në vlerën e 250 mln eurove, arrestohen 7 shqiptarë në Itali (Emrat)

Policia e Katanzaros në Itali, ka përfunduar një megaoperacion ku në pranga kanë rënë 81 persona. Në mesin e të arrestuarve janë dhe 7...

A mund t’ju paralajmërojë një ëndërr mbi sëmundjet tumorale?

Ka shumë mundësi që ju ka ndodhur edhe juve ose dikujt që njihni:të keni parë në ëndërr rënien e dhëmbëve. Jo, një makth i...

Video/ Triumfon Partizani në derbi, Tirana gjithnjë e më larg titullit

Partizani ka fituar derbin me rezultatin 1-0 kundër Tiranës. Një fitore e rëndësishme ndaj rivalit historik të kryeqytetit me golin e vetëm të Erald...

Grupi i polifonisë Fier, i kushton këngë Presidentit turk Erdogan (Video)

Premtimi i dhënë nga presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan për ndërtimin e Spitalit të ri në Fier nuk kishte sesi të kalonte pa falënderime,...