E premte, 24 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Kritikja muzikore: Luana Vjollca nuk duhet të këndojë më

Luana Vjollca nuk duhet të këndojë më! Kështu ka deklaruar kritikja e muzikës, Elena Skënderi, gjatë një interviste për KafeIN.

Gjatë bisedës me moderatorin Flavio Qarri, Skënderi u pyet mbi eksperiencën e Luanës si këngëtare, ndërsa reagimi i saj ishte:

“Nuk do dëgjoja këngët me tre nota, me tre fjalë apo klipet që japin vetëm pamje e s’thonë asgjë. Psh Luana Vjollca s’do më pëlqente të ishte në muzikë”, tha kritikja Elena Skënderi.

Skënderi tha po ashtu se tekstet e muzikës hip-hop lënë për të dëshiruar.

“Gjuha shqipe sidomos në muzikën rep është bastarduar. Dhe fjalët ndaj femrës e ulin figurën e femrës. Por këto këngë ndiqen shumë nga të rinjtë e adoleshentët dhe është e frikshme të dëgjosh një fëmi të këndojë këngën e Noizit e të përsërisë fjalët e tij ndonëse nuk i kupton”, tha kritikja Elena Skënderi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...