E hënë, 18 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Kritikja muzikore: Luana Vjollca nuk duhet të këndojë më

Luana Vjollca nuk duhet të këndojë më! Kështu ka deklaruar kritikja e muzikës, Elena Skënderi, gjatë një interviste për KafeIN.

Gjatë bisedës me moderatorin Flavio Qarri, Skënderi u pyet mbi eksperiencën e Luanës si këngëtare, ndërsa reagimi i saj ishte:

“Nuk do dëgjoja këngët me tre nota, me tre fjalë apo klipet që japin vetëm pamje e s’thonë asgjë. Psh Luana Vjollca s’do më pëlqente të ishte në muzikë”, tha kritikja Elena Skënderi.

Skënderi tha po ashtu se tekstet e muzikës hip-hop lënë për të dëshiruar.

“Gjuha shqipe sidomos në muzikën rep është bastarduar. Dhe fjalët ndaj femrës e ulin figurën e femrës. Por këto këngë ndiqen shumë nga të rinjtë e adoleshentët dhe është e frikshme të dëgjosh një fëmi të këndojë këngën e Noizit e të përsërisë fjalët e tij ndonëse nuk i kupton”, tha kritikja Elena Skënderi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...