E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

KQZ ultimatum partive: Sot afati i fundit, sillni urgjent emrat për…

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka bërë thirrje partive politike që të depozitojnë në mënyrë urgjente propozimet për anëtarët e KZAZ.

Duke folur për mediat, zëdhënësja Drilon Hoxhaj deklaroi se sot është afati i fundit dhe nuk do të tolerohen vonesa.

“Data 18 mars shënon afatin përfundimtar për depozitimin e propozimeve për anëtarë të Komisioneve të zonave të administrimit zgjedhor, KZAZ-të. Deri tani asnjëra nga partitë politike që e gëzojnë këtë të drejtë nuk kanë sjellë pranë KQZ propozimet për komisionerë të nivelit të dytë.

KQZ u bën apel partive politike që kanë të drejtën për të propozuar anëtarët KZAZ që të respektojnë aftin ligjor për depozitimin e kandidaturave pranë KQZ”, tha ndër të tjera Hoxhaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...