E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

‘Po iki dhe unë në Gjermani’

Ish-deputeti Agron Duka, mjaft i zhgënjyer me politikat ndaj bujqësisë, ka përcjellë një mesazh kumbues. Me anë të një statusi në Facebook, ai bën me dije se deri më tani, mazhoranca është treguar indiferente ndaj kërkesave të fermerëve, edhe kur qumështi ka mbuluar autostradat, agrumet dhe perimet janë hedhur nëpër kanale.

Duke monitoruar situatën në fjalë, Duka është i mendimit se ka gjasa që braktisja e fermerëve nga qeveria do të pasohet nga braktisja e bujqësisë, dhe më vonë nga braktisja e Shqipërisë. Kur i gjithë fokusi është tek kriza politike, Agron Duka trumbeton me të madhe se fermerët janë lënë në mëshirë të fatit, ku vijojnë të jenë pa orientim dhe mbështetje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...