E shtunë, 6 Mars, 2021
13 C
Tirana

Koronavirusi në vend, 6 viktima dhe 586 raste të reja

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 6 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit.

Ministria e Shëndetësisë informon se rastet e vdekjes janë nga Tirana, Durrësi, Fieri dhe Peqini.

Sipas raportit ditor, të infektuar me koronavirus janë shënuar edhe 586 pacientë, nga 2.510 testime të kryera.

Nga virusi janë shëruar edhe 594 persona, ndërsa raste aktive 25,817.

Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 277 pacientë.

Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

188 raste në Tiranë, 47 në Durrës, 30 në Kavajë, 27 në Krujë, 22 në Vlorë, 21 në Elbasan, 18 në Shkodër, nga 16 raste në Sarandë, Ura Vajgurore, 15 në Berat, nga 12 raste në Dibër, Lushnje, 11 Mat, nga 10 raste në Kurbin, Lezhë, nga 9 raste në Korçë, Kukës, Gramsh, 8 në Librazhd, nga 7 raste në Fier, Pogradec, Delvinë, Belsh, nga 6 raste në Mirditë, Tepelenë, Bulqizë, nga 5 raste në Mallakastër, Patos, nga 4 raste në Divjakë, Shijak, Skrapar, Cerrik, nga 3 raste në Malësi e Madhe, Kuçovë, nga 2 raste në Devoll, Has, Pukë, Tropojë, Gjirokastër, Vau i Dejës, Poliçan, nga 1 rast në Rrogozhinë, Peqin, Memaliaj, Vorë.

Viktima – Nuk e kanë fituar betejën me COVID19: 3 qytetarë nga Tirana, 1 qytetare nga Durrësi, 1 qytetar nga Fieri, 1 qytetar nga Peqini, të moshave 54-88 vjeç.

Të shëruar – Në 24 orët e fundit janë shëruar 594 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 41,464 që nga fillimi i epidemisë.

Të shtruar në spitale – Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 277 pacientë, 21 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.

COVID-19 – Statistika (19 Janar 2021)

Raste të reja ditore 586

Lexo edhe :   “Në Shqipëri më ofendonin”/ Lojtari brazilian befason me deklaratën e tij

Të shëruar në 24 orë 594

Të shtruar në spitale 277

Lexo edhe :   Zvicra do investojë 1 miliardë franga për të ofruar teste falas për popullsinë

Humbje jete në 24 orë 6

Testime ditore 2510

Testime totale 318,041

Raste pozitive 68,568

Raste të shëruara 41,464

Raste Aktive 25,817

Humbje jete 1287

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 15014

Fier 1943

Durrës 1428

Shkodër 1343

Elbasan 1044

Vlorë 1036

Lezhë 965

Korçë 866

Berat 804

Dibër 495

Gjirokastër 495

Kukës 384

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH, ekipi hetimor përgatitet të nxjerrë raportin për origjinën e Covid-it

Hetuesit që zhvilluan inspektime në Kinë për të zbuluar origjinën e koronavirusit, do të nxjerrin në mes të marsit një raport me përfundimet e...

Qytetarja: Kisha vëllain në spital, paguanim lekë ose do e linin të vdiste

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi mëngjesin e sotëm vizitoi disa biznese të vogla në Njësinë numër 5 Tiranë. Të shumtë ishin qytetarët të cilën shprehën...

Devoll: 58-vjeçari mbytet në rezervuar, e kishte marrë me koncension

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Devoll pasi një 58-vjeçar është gjetur i mbyur në rezervuarin e Koshnicës. Mësohet se ai...

E rëndë/ Shkon në 3 numri i viktimave nga aksidenti në Rrogozhinë

Ka shkuar në tre numri i viktimave nga aksidenti i rëndë i trefishtë që ndodhi mëngjesin e sotëm në Rrogozhinë. Viktima e tretë është një...

Në kërkim për plagosje të rëndë, arrestohet 75-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 75-vjeçar i cili ishte i shpallur në kërkim. Bëhet me dije se shtetasi me inicialet M.Ll, është dënuar me...