E premte, 10 Prill, 2020
20 C
Tirana

Koronavirusi shkakton një tjetër viktimë në shtetin fqinj

loading...

Një lajm i keq vjen nga Greqia, teksa mësohet se koronavirusi ka shënuar viktimën e pestë në shtetin fqinj.

Virusi vdekjeprurës po përhapet me një shpejtësi të frikshme në Greqi. Vetëm në 48 orët e fundit janë konfirmuar edhe 56 raste të reja infektimi.

Numri total i të prekurve nga koronavirusi në shtetin fqinj ka shkuar në 387. Ndërkohë mediat greke raportojnë se 11 prej pacientëve të infektuar ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore.

Mosha mesatare e të prekurve me CoVid 19 në Greqi është mbi 69-vjeç.

Koronavirusi ka marrë dhenë në Evropë, duke e kthyer kontinentin në epiqendrën e re të virusit vdekjeprurës.

Vendi më i prekur është Italia, ku janë shënuar më shumë se 1,800 viktima dhe mijëra persona të infektuar. Më pas vijnë Franca, Gjermania dhe Spanja.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Babai i Rihanna-s infektohet nga koronavirus, ja si e ndihmoi ajo

Babai i Rihanna-s, Ronald Fenty, ka rrefyer se kishte pasur frikë për jetën e tij pasi luftoi me koronavirusin. 66-vjeçari falenderoi vajzën e tij për...

Pse disa vende preken me shumë nga COVID-19? Kërkuesit bëjnë zbulimin e madh

E dini arsyen pse në disa vende vdesin më shumë njerëz nga koronavirusi? Studiuesit belgë e kanë gjetur një shpjegim. Ndonëse e gjithë bota...

Plagosja në Tiranë/ Kush është i kërkuari që pati përplasje me punonjësin e ‘Shqiponjave’

Policia ka përcjellë detajet lidhur me plagosjen sot në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën "Sitki Çiço", në afërsi të një shkolle. Por si...

Shpikja e radhës/ Një pajisje për të hapur derën pa e prekur

Në këtë periudhë pandemie që po jetojmë, mbajtja e higjienës është kushti themelor për të mos u infektuar. Për shumë persona është vënë re...

Paketa e ndihmës financiare e FSHF, ja kush do të përfitojë 300 mijë lekë të vjetër si shpërblim

Nëpërmjet një vendimi të bërë publik ditën e djeshme, Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit, vendosi të mbështesë futbollin shqiptar në një periudhë...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT