E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

Koronavirusi/ Erdogan refuzon t’i japë dorën Ambasadorit të Shqipërisë (Video)

Sot Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan ka zhvilluar një takim me Ambasadorin e Shqipërisë në Ankara, Kastriot Ribo.

Takimi u bë në Kompleksin Presidencial, ku Ambasadori i Shqipërisë i ka dorëzuar letrat kredenciale Presidentit Erdogan.

Mirëpo një gjest që tërhoqi vëmendjen, lidhet me faktin se Erdogan refuzoi t’i japë dorën Ambasadorit të Shqipërisë për shkak të koronavirusit.

Siç mund ta shikoni edhe në videon e mëposhtme, Erdogan refuzoi t’i jepte dorën ambasadorit shqiptar, duke e vendosur atë mbi zemër, në formë përshëndetje.

“Korona”, tha Erdogan dhe më pas mori letrat kredenciale.

Ambasadori i Shqipërisë në Ankara i dorëzon letrat kredenciale presidentit Erdoğan

Ambasadori i Shqipërisë në Ankara i dorëzon letrat kredenciale presidentit Erdoğan http://v.aa.com.tr/1760884

Publiée par Anadolu Agency Shqip sur Mardi 10 mars 2020

 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...