E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Kontrolle me qen eksploziv dhe forca të shumta policore, çfarë po ndodh në ‘Air Albania’

Pas 11 vitesh pritjeje, klubi i Tiranës do të ngrejë sot më në fund titullin kampion. Por, kjo fitore nuk do jetë e plotë pa tifozët, të cilët nuk do të lejohen të jenë të pranishëm për shkak të situatës nga pandemia.

Skuadra bardheblu është munduar ta ngrohë disi atmosferën me një koreografi speciale në “Air Albania” me ngjyrat bardheblu, ku shkruhet KAMPION.

Sipas Panorama Sport, rreth 400 forca policie ndodhen në perimetrin e stadiumit, për të shmangur turmat e tifozëve, në rast se këta të fundit tentojnë që t’i bashkohen festës së titullit.

Ndërkohë, nuk kanë munguar as kontrollet me qen anti-ekskpolziv nga policia brenda stadiumit.

Në këtë 100 vjetor, Tirana vjen me një këngë të re festive. Gjithashtu, në stadium ndodhet edhe këngëtari i himnit të të gjithë tifozëve autokton tiranas, Pajtim Struga.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...