E martë, 19 Janar, 2021
-2 C
Tirana

Kontratë dy-vjeçare, De Biasi zyrtarisht trajner i një tjetër kombëtareje

Tashmë është zyrtare!

Gianni De Biasi fillon aventurën e re si trajner. Ka qenë vetë tekniku që ka bërë të ditur marrëveshjen me kombëtaren e Azerbaixhanit.

De Biasi ka mbyllur gjithçka në një videokonferencë me drejtuesit azerë, duke nënshkruar një kontratë dy-vjeçare.

Objektivi, të provojë të udhëheqë Azerbaixhanin drejt kualifikimit për në botërorin e Katarit në 2022.

Dy ndihmësit e De Biasit do të jenë Benny Carbone dhe Claudio Bellucci, ndërsa në stafin e tij do të jetë dhe Ansi Agolli, shkruan “A2”.

Prova e parë zyrtare është ajo e 5 shtatorit në Ligën e Kombeve ndaj Luksemburgut, në grupin C.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëgjohen dy shpërthime të fuqishme në Lezhë

Dy shpërthime të fuqishme kanë tronditur Lezhën dhe Shëngjinin mbrëmjen e sotme, me një diferencë kohore prej 1 minuti nga njëra-tjetra. Shpërthimi i parë është...

Aleksei Navalni, një rival serioz apo opozitar i “kontrolluar” nga Putin

Aleksei Navalni është opozitari më guximtar në Rusi, që i kundërvihet regjimit autokratik të Vladimir Putinit. Juristi 44-vjeçar ka mbi 4 milion ndjekës në...

Trondisin mjekët në Wuhan: Na kërkuan të gënjejmë për vdekjet nga Covid (Video)

Wuhani është në qendër të vëmendjes pas spekulimeve se koronavirusi ka dalë fillimisht nga një laborator në qytetin kinez. Daily Mail shkruan se një dokumentar...

Vaksinimi kundër Covid-19/ Vuçiç: Të gatshëm të ndihmojmë edhe shqiptarët

Presideni i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka thënë se janë të gatshëm që të ndihmojnë shqiptarët me vaksina. I pyetur nga gazetarët, ai tha se serbët...

Kryemadhi: Unë dhe Iliri dikur shkruanim letra, tani dashuria është me telefon

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, gjatë takimit që ka pasur në Fier me qytetarët ka thënë se të rinjtë sot janë bërë asocialë për...