E premte, 7 Maj, 2021
24 C
Tirana

Etiketa

kontrate

Do luajë përtej moshës 40 vjeç, Ibrahimoviç rinovon kontratën me Milanin

Tashmë është zyrtare! Zlatan Ibrahimoviç ka rinovuar kontratën e tij me Milanin për një sezon tjetër . Suedezi arriti në “Casa Milan” rreth orës...

Rinovim i përjetshëm, zbardhen detajet e kontratës së re të Mesit me Barcelonën

Pas një vere të nxehtë me valixhet e bëra gati dhe pastaj të lëna mënjanë, Mesi duket se ishte gati që të priste fundin...

Politikanët të mbajnë përgjegjësi nëse shkelin premtimet e tyre

Nga: Stephen L.Carter “Bloomberg” Ndërsa po vazhdojnë thirrjet drejtuar guvernatorit të Nju Jorkut Edrju Kuomo për të dhënë dorëheqjen, si një profesori i drejtësisë pyes...

”Marina më e madhe e Mesdheut”/ Rama flet për ndërtimin e Portit të Durrësit

Kryeministri Edi Rama zhvilloi ditën e sotme një bashkëbisedim me qytetarët në Durrës, ku foli edhe për ndërtimin e Portit të këtij qyteti. Rama u...

Qeveria firmos kontratën për ndërtimin e hekurudhës së re Tiranë-Durrës

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar nënshkrimin e kontratës për ndërtimin e hekurudhës së re Tiranë-Durrës. Sipas Ramës, ky do të jetë një investim strategjik që...

Lojtari më i vjetër në botë/ Japonezi rinovon kontratën në moshën 53-vjeçare

Japonezi Kazuioshi Miura, i njohur si njëri prej futbollistëve më të moshuar në botë, nuk ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli. Klubi Jokohama konfirmoi...

E bujshme nga Spanja/ Mbrojtësi shqiptar gati të firmosë me Barcelonën

Shkodran Mustafi është shumë pranë transferimit te Barcelona. Mbrojtësi me origjinë shqiptare është duke biseduar me klubin katalanas dhe gjithçka pritet të ndodhë në...

Kontratë të përjetshme, Mançester Siti josh Leo Mesin

Lionel Mesi do të jetë një telenovelë e gjatë në merkaton e verës. Pavarësisht se “Sky Sport” raportoi që Mançester Siti hoqi dorë nga...

Edi Reja: Dua të vazhdoj kontratën me FSHF-në, por do të varet nga rezultatet

Shqipëria do të luajë me Kazakistanin ditën e nesërme në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve. Në prag të kësaj sfide në konferencë për...

Gjendet akordi, Kukësi rinovon për dy vite me Emiljano Mustën

Kukësi ka arritur të gjejë akordin me futbollistin anësor, Emiljano Mustën, për të rinovuar edhe me dy vite të tjera kontratën e tij. Burime për...

Të fundit

LSI fillon ankimimet për 25 prillin/ Kryemadhi: E vërteta, brenda tek kutitë

Zgjedhjet parlamentare të 25 prillit u fituan nga Partia Socialiste, e cila siguroi 74 mandate dhe do të qeverisë sërish e vetme në 4...

Kuvendi diskutonte shkarkimin e tij, Meta në kafe me deputetin socialist

Paraditen e sotme, teksa Kuvendi po diskutonte për shkarkimin e tij dhe ngritjen e një Komisioni Hetimor, Presidenti i Republikës Ilir Meta, është fotografuar...

Kosovë, 3 viktima dhe 170 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Katër viktima dhe 170 raste të reja me koronavirus u raportuan në Kosovë në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ 6 deputetë votuan kundër, 1 abstenoi (Emrat)

Ditën e sotme, Kuvendi miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ndërkohë, 6 deputetë të...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ Presidenca: Nuk do të njohim asnjë vendim

Ditën e sotme, Parlamenti miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Menjëherë pas këtij vendimi,...