Kim: SPAK po godet krimin e organizuar dhe korrupsionin

Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me kren e SPAK, Arben Kraja.

Sipas Kim, SPAK po godet krimin e orgasnizuar dhe korrupsionin, teksa shton se reforma në drejtësi po jep rezultate.

Ambasadorja ka bërë edhe një bilanc të punës së deritanishme të Strukturës së Posaçme Antikorrupsion.

”Takim i mirë sot me kreun e SPAK-ut, Arben Kraja. SPAK po godet krimin e organizuar dhe korrupsionin. 588 çështje të ndjekura penalisht; 70 milion euro në asete të konfiskuara; U hetuan 748 persona, nga të cilët 288 të arrestuar dhe 114 të dënuar deri më tani. Reforma në Drejtësi po jep rezultate.’’, shkruan Kim në rrjetin social, Twitter.