E martë, 9 Mars, 2021
8 C
Tirana

Kërkon 10 shoqërues për të jetuar në “parajsë”/Milioneri: Çdo gjë është e paguar

Një 70-vjeçar gjerman kërkon 10 shoqërues, burra dhe gra, për të ndarë me të jetën në tokën e blerë në Zelandën e Re me një vlerë prej 3.5 milionë eurosh.

Karl Reipen i cili e ka ndërtuar pasurinë e tij duke shitur kafe të ngrirë, pritet të dalë në pension pas pak muajsh. Milioneri ka publikuar një lajmërim në një të përditshme lokale me titullin: “Kërkohen shoqërues për të jetuar në parajsë”.

I moshuari thekson se të ftuarit do të qëndrojnë në shtëpi të ndara prej 2 personash dhe se të gjitha shpenzimet do të paguhen nga ai. Ata nuk duhet të bëjnë asgjë përveç se të kalojnë kohën e lirë duke shëtitur, bërë blerje, peshkuar e notuar.

Sa i përket kritereve që personat duhet të kenë: njerëzit duhet të jenë të denjë, të duan një jetë të rezervuar dhe të tërhequr dhe të jenë më pak se 70 vjeç.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zbardhet lista e plotë e kandidatëve të PS për zgjedhjet e 25 prillit

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Partisë Socialiste e cila zgjati për disa orë pasditen e sotme. Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Ball ka...

Zbardhet debati në Kryesinë e PS mes kryeministrit Edi Rama dhe Ditmir Bushatit

Zbardhet debati mes kryeministrit Edi Rama dhe ish-ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati në mbledhjen me dyer të mbyllura në Kryesinë...

Dalin emrat e parë nga PS/ Rama në Durrës e Vlorë, Majko i 19-ti në Tiranë

Dalin emrat e parë të kandidatëve për zgjedhjet e 25 prillit nga radhët e Partisë Socialiste. Mësohet se kryeministri Edi Rama do të kandidojë...

Zgjedhjet e 25 prillit, Facebook paralajmëron partitë politike

Platforma sociale, “Facebook” ka bërë një thirrje për partitë politike, duke u kërkuar atyre të jenë transparente për mënyrën se si do të financojnë...

Meta rikthehet në krye të LSI-së, nëse fiton Rama? Ja si përgjigjet Kryemadhi

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, shprehet e bindur se opozita e bashkuar, në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të marrë...