E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Këmbimi valutor/Zhvlerësohet dollari, Euro nuk ndryshon

Fundi i javës ka sjellë luhatje në tregjet e këmbimit valutor. Sipas të dhënave nga Credins Bank, Dollari amerikan i cili ka pasur rritje dhe qëndrueshmëri kohët e fundit këtë të premte ka rënë në kuotën e 110 lekëve, duke u ulur kështu me 0.3 pikë krahasuar me mërkurë.

Paundi ka ana tjetër pas votimit Brexit duket sa e ka rimarrë disi veten duke u rritur kështu me 0.7 pikë. Sterlina këmbehet sot në pikat e këmbimit valutor me 145.5 lekë.

Monedha e eurozonës nuk ka pësuar ndryshime nga dita e mërkurë duke vazhduar kështu të qëndrojë në kuotën e 124.5 lekëve.

Për sa i përket monedha të tjera ndërkombëtare, duhet thënë se lëkur ka rifituar terren të plotë. Dollari australian këtë të premte është ulur me 0.1 pikë duke arritur kuotën e 77.5 lekëve, po ashtu edhe Dollari kanadez ka rënë me 0.2 pikë duke arritur në kuotën e 82.2 lekëve.

Pas nuk ngelet as franga zvicerane e cila është zhvlerësuar përballë lekut me 0.2 pikë duke u këmbyer ditën e sotme në kuotën e 109 lekëve./Scan

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...