E premte, 22 Janar, 2021
7 C
Tirana

Katër deputetë kosovarë rezultojnë pozitiv me koronavirus

Mediat kosovare raportojnë se katër deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Sipas Gazetës Express, bëhet fjalë për 4 deputetë nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Më konkretisht bëhet fjalë për deputetët: Arben Gashi, Kujtim Shala, Haxhi Avdyli dhe Visar Hoti.

Mësohet se Kujtim Shala ka rezultuar pozitiv me koronavirus para 5 ditësh, ndërsa Visar Hoti dhe Haxhi Avdyli janë konfirmuar sot.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), njoftoi se sot janë konfirmuar 114 raste të reja me koronavirus në Kosovë.

Kështu shkon në 3,178 numri total i rasteve të regjistruara me koronavirus në Kosovë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...