Futboll

KAS i pret shpresat Skënderbeut, merr vendimin përfundimtar

               Publikuar në : 13:20 - 12/07/19 Enno

Shpresat se Skënderbeu do të mund të luante në Kupat e Europës janë shuar përfundimisht. Apelimi i klubit korçar është refuzuar nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë.

KAS lë kështu në fuqi, dënimin e dhënë nga UEFA më 29 mars të vitit 2018. Klubi i Skënderbeut u dënua nga UEFA për fiksim rezultatesh me 10 vjet pezullim nga Kupat e Europës si dhe një gjobë prej 1 milion euro.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT