E hënë, 27 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

“Kampionati i shpullës”, sporti më i ri në Rusi që po pushton rrjetin (Video)

Kampionati i shuplakave për meshkuj po rritet gjithnjë e më shumë në Rusi. Origjina e kësaj loje është nga Siberia dhe këtë vit u zhvillua në rajonin e Krasnoyarsk.

Në këtë lojë rregulli i vetëm është godit sa më fort të mundesh me shuplakë. Gjithashtu duhet të kesh rezistencë të fortë për të përballuar goditjen e kundërshtarit.

Këtë vit kampion u shpall Vasily Kamotskiy, i cili dha disa shuplaka të mira duke hedhur nokaut kundërshtarët e tij. Si shpërblim ai çoi në shtëpi 30 mijë rubla (500 euro). Ndërkohë që pjesëmarrja në këtë event ishte 4 euro.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...