E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

“Kam punuar në ndërtim”, Ylli Baka flet për fillimin e tij të vështirë (VIDEO)

Këngëtari i muzikës popullore Ylli Baka, ka ndarë me publikun si rrallë herë, pjesëza historie nga jeta e tij personale.

Tashmë ai e ka suksesin të garantuar, por më herët i është dashur që të përballej me punë të ndryshme, e deri në ndërtim. Këto detaje i ka përcjellë në rubrikën “Fermë” në emisionin “E Diell”.

“Besi është me Ijen, janë shpërndarë të gjithë; Cekja më ka ikur në Berat, po çfarë ju punonte ullinjve. Kam punuar në minierë, kam punuar edhe në ndërtim me një shok timin në ’93.

Një muaj por nuk punonim dot, ikëm dhe shkuam përsëri në Athinë, vajtëm për të punuar por nuk ishim mësuar me punë dhe dita ka qenë shumë pak ku dita ishte 4 mijë”, tha Ylli Baka.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...