Futboll

Kalendari kuqezi/ Tre sfidat e radhës vendosin fatin e Shqipërisë në Euro 2020

               Publikuar në : 16:38 - 12/06/19 Enno

Pas fitores 2 me 0 ndaj Moldavisë, Shqipëria i ka mbajtur gjallë shpresat për një biletë në Euro 2020. Tre ndeshjet e radhës eliminatore do të jenë vendimtare, pasi përballemi me tre vendet e para që janë me pikë të barabarta, Francë, Islandën dhe Turqinë.

Në shtator nisin edhe ndeshjet e vërteta, pasi Shqipëria në përballjen e radhës do të udhëtojë për t’u ndeshur në Francë. Bëhet fjalë për datën 7 shtator, ndërsa vetëm tre ditë më vonë, do të presim në shtëpi Islandën.

Ndërkohë në mesin e muajit tetor, do të kemi edhe dy transferta të tjera, fillimisht me Turqinë dhe pastaj me Moldavinë. Këto kualifikuese do të mbyllen në nëntor, me kryendeshjen Shqipëri-Francë.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT