E mërkurë, 16 Qershor, 2021
20.5 C
Tirana

Ka frikë nga hakmarrja/ Burri vrau ish-dhëndrin, gruaja arratiset

Vrasja që ndodhi mesditën e djeshme, ka shtuar frikën nga familjarët e autorit për një hakmarrje të mundshme. Manushaqe Picari, e shoqja e Mexhit Picarit, që vrau me 5 plumba ish-dhëndrin e tij është larguar nga banesa, pasi ka frikë nga hakmarrja. Bashkëshorti i saj dhe vajza janë të arrestuar nga policia, dhe nga frika e hakmarrjes ka vendosur që të largohet nga banesa.

Dje në orën 12:00 bashkëshortët Saliaj do të zhvillonin seancën e radhës të divorcit në Gjykatën e Tiranës. Në pritje të nisjes së saj, palët po pinin kafe në të njëjtin lokal në zonën e ish-Ekspozitës në kryeqytet.

Mexhit Picari, 53-vjeç, ndodhej në tavolinë me vajzën e tij Dhuratën, ndërsa ish-dhëndri Kudret Saliaj dhe avokatin e tij Adriatik Cama në një tavolinë tjetër. Në këtë moment, Mexhit Picari është ngritur nga tavolina, dhe iu është afruar ish-dhëndrit duke e qëlluar me pistoletë. Kudret Saliaj, 41-vjeç, gjeti vdekjen në vendngjarje, ndërsa avokati i tij mbeti i plagosur.

Mexhit Picari ka thënë se krimin e ka kryer për dinjitetin e vajzës, sepse sipas tij, ish-dhëndri e kishte akuzuar pa të drejtë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...

BE heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore...

Arma më e fuqishme e Opozitës

Nga Oerd Bylykbashi Ligji i Dekriminalizimit funksionon si sahat! Një tjetër kryebashkiak i dënuar me burgim u zbulua falë tij, duhet të largohet nga funksioni...