E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

“Ishte një lojë, nuk i futa duart”, dëshmia e policit që ngacmoi 13-vjeçaren

Pamjet që janë publikuar në media ku dëshmojnë ngacmimin seksual ndaj një të mitureje, e ka hedhur poshtë vetë autori Glenn Roche, ndërsa pretendon se ishte një lojë. “Daily Mail” shkruan se një oficer i policisë australiane akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një të mitur 13-vjeçare. Pamjet demostrojnë autorin në fjalë, që futet në ashensor dhe tenton në çdo formë për të prekur të miturën. Kjo e fundit largon 54-vjeçarin, por ai nuk ndalet.

Ngjarja ka ndodhur në korrik të 2019, ndërsa Glenn Roche ka thënë se nuk bëhet fjalë për një ngacmim, por ka qenë një incident. Dëshmia e tij nuk arriti që të bindte gjyqtarin, kështu që 54-vjeçari është në pritje të dënimit që do t’i jepet në gusht.

54-vjeçari përdori këtë justifikim, se ishte një lojë, kur u shfaq në gjykatë në Liverpool, New South Wales, këtë javë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...