Juventusi dorëzohet për titullin, Benevento i bën gjëmën

Një gol i Adolfo Gaich ka sjellë humbjen e Juventusit në shtëpi kundër Beneventos.

Skuadra e drejtuar nga Filipo Inzagi ka shokuar Italinë me një fitore në Torino, duke i dhënë asist Interit që është më afër se kurrë titullit.

Goli erdhi në minutën e 69-të të takimit dhe rezultoi vendimtar.