E premte, 26 Nëntor, 2021
12.5 C
Tirana

Juventus përmbys Milanin, triumfojnë bardhezinjtë

Bardhezinjtë kanë mposhtur Milanin, duke arritur të sigurojnë fitoren 2-1, pas një përmbysjeje në pjesën e dytë të ndeshjes.

Piontek kaloi në avantazh Milanin në fundin e pjesës së parë, ndërsa pjesa e dytë nisi vrullshëm për Juven. Fillimisht ka qeën Dibala ai që gjeti golin e barazimit nga penalltia. Më pas, Alegri futi në lojë Kin, i cili pas një asisti nga Pjaniç gjen golin e fitores.

Tashmë Juventusi është vetëm një fitore larg titullit kampion, ndërsa Milani tashmë mbetet në kuotën e 52 pikëve.

Juventus-Milan 2-1

(Dibala 59′, Kin 84′, Piontek 39′)

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

100 dollarë vota/ SPAK çon në gjykatë ish-kandidatin për deputet të LSI-së

SPAK ka mbyllur hetimet dhe ka çuar për gjykim ish-kandidatin e LSI-së për deputet, Etion Joka. Nga hetimet bazuar në filmimet e publikuara në...

Daja e përdhunoi, si i ngriti motra kurth vëllait për ta prangosur

Një 45-vjeçar nga Prizreni ka përfunduar në prangat e Policisë kufitare të Morinës, pasi rezultonte i shpallur në kërkim për "abuzim seksual" me nipin...

Kapiteneria e Vlorës merr masat, ndalohet dalja në det e anijeve të peshkimit

Kapiteneria e portit të Vlorës njofon se është ndaluar nisja në det e të gjitha mjeteve të vogla lundruese, përfshirë dhe anijet e peshkimit....

‘Vajza afgane’ nga kopertina e National Geographic merr statusin e refugjatit

Vajza afgane e bërë e famshme pasi u shfaq në kopertinën e revistës "National Geographic" në vitin 1985, i është dhënë statusi i refugjatit...

Shkencëtarët të shqetësuar: Shfaqet një nënvariant i ri Covid-it

Ministri i Shëndetësisë i Afrikës së Jugut njoftoi të enjten zbulimin e një varianti të ri të koronavirusit, që duket se po përhapet me...