E martë, 27 Tetor, 2020
10 C
Tirana

Ju tregoj ç’ndodh brenda Sanatoriumit “Shefqet Ndroqi”

Më të lexuarat

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

Fotoja bëhet virale/ Melania Trump përdor sozi

Shpesh është folur që Zonja e Parë e SHBA ka një sozi, e cila e shoqëron presidentin hera-herës. Përkundrejt këtyre zërave, Trump e ka...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Kudo me truprojë, si ndryshoi jeta e Luanës pas përndjekjes (FOTO)

Pas denoncimit që bëri ndaj një të riu për përndjekje, moderatorja Luana Vjollca shfaqet kudo me truprojë. “Në çdo hap me mua. Faleminderit për sigurinë...

E trishtë, ndërron jetë ish-futbollisti i Manchester City

Manchester City ka dhënë një lajm të trishtë për botën e futbollit. Klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17-vjeçare ish-lojtari i të rinjve,...

Hajdari zbulon emrin e partisë me të cilën do garojë në zgjedhje

Deputetja Rudina Hajdari, do të garojë me një parti të re në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në ‘News 24’, Hajdari tha se partia e...
Nga Etleva Bendo
Ka kohë që abuzohet me tmerrin që ndodh nëpër spitale! E dimë që atje i çojmë vet të sëmuret tanë, pasi të mjekohen në spitale private paguan qimet e kohës, apo kjo metoda e re të vijnë mjekët në shtëpi 4 ditë 50000 lekë shërbim e ngrihesh në këmbë!
Unë disponoj foto nga të sëmurë aty brenda të intubuar dhe paintubuar! E dini që ata mjek dhe infermier i zhveshin si fëmijë, i ndërrojnë se as nevojat personale si bëjnë dot!
E dini që i mjekojnë pa asnjë lek nën dorë për herë të parë, dhe pa i njoftuar pacientet ikni blini këto ilaçe vet! E dini që ushqehet mirë aty po nëse nuk të pëlqen e merr edhe nga jashtë!
E dini që kush është mirë dhe do mban telefonin, dhe ju siguroj që këta të sëmurë nuk duan as të flasin në telefon me njeri! Mbas shumë përpjekjeve arritëm të komunikonim dhe ti jepnim forcë njeriut tonë!
Biles gjithë kohës kemi qenë me kamera dhe kemi folur edhe me stafin mjekësor! E dini që ata mjekë dhe infermierë meritojnë gjithë respektin dhe mbështetjen tonë se e dimë mirë që kanë lënë familjet për një rrogë të qelbur!
E dimë që ka një mijë e një probleme ky vend dhe shërbimi mjekësor në Shqipëri, ama kur vetë atje për Koronën ata të bëjnë maximunin tjetrën e ka në dorë Zoti dhe Ti sesa forcë i jep vetes! Boll abuzuat se është mëkat për mjekët dhe infermierët!
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Murrizi: Kam dashur ta vras Rexhep Meidanin, me Fatos Nanon na ndante plum*i

Mbrëmjen e djeshme, teksa ka qenë i ftuar në emisionin “Open”, deputeti Myslim Murrizi është shprehur se kur ka qenë president Rexhep Meidani, ka...

Lexoni parashikimin e horoskopit, kjo është shenja më me fat për sot

Dashi Do të keni dëshirë të shpenzoni para dhe të argëtoheni me miqtë, por bëni kujdes sepse buxheti juaj financiar mund të dalë jashtë kontrollit....

Kryemadhi: Rama i ka kthyer shqiptarët si qen me maska

Kryetarja e LSI,  Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me vendimin e mbajtjes së maskës me detyrim në ambientet jashtë. Kryemadhi është shprehur se përdorimi...

Thaçi i ashpër me Perëndimin: Po i bën padrejtësi Kosovës me vizat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se është padrejtësi që Bashkimi Evropian nuk liberalizon vizat me Kosovën. Sipas tij, Perëndimi ka rënë në lajthitje. Teksa foli...

Ndeshje dramatike në “San Siro”, Kumbulla i shënon dhe ndal Milanin

Përfundon supersfida e javës së 6 të Serisë A, mes Milanit dhe Romës. Ndeshja ka prodhuar jo vetëm lojë të bukur, por edhe gola, pasi...