E enjte, 21 Tetor, 2021
16.5 C
Tirana

Sarandë/ Gjykata i hoqi kujdestarinë e vajzës, 37-vjeçarja vret veten

Saranda u trondit pasditen e sotme nga një ngjarje e rëndë. 37- vjeçarja Elona Dauti, i dha fund jetës së saj duke helmuar veten.

37- vjeçarja fatkeqësisht ndërroi jetë gjatë transportit për në spital, duke u larguar nga kjo botë në një moshë të re. Shkak për vetëhelmimin u bë një vendim i Gjykatës së Sarandës, e cila i mohoi të drejtën viktimës për mbajtjen e vajzës së saj.

Mësohet se Gjykata i dha të drejtë bashkëshortit të saj për kujdestarin e vajzës së tyre 12- vjeçare, e cila shkoi për në Itali për të jetuar tek babai i saj.

Po kush ishte Elona Dauti?

Ajo punonte në Bankën Kombëtare Tregtare të Sarandës si ekonomiste, duke qenë një profesioniste e zonja, si dhe ishte banore e lagjes nr 4, ku njihej si një zonjat më të respektuara dhe e dashur për banorët.

Ajo ka pasur një lidhje të fortë me vajzën e saj dhe duket se vendimi i dyshimtë i Gjykatës për t’ia hequr kujdestarinë pas ndarjes nga bashkëshorti, bëri që gjëndja e saj psikologjike të rëndohej dhe fatkeqësisht të kishte këtë fund tragjik.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...