E enjte, 17 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

“Jep dorëheqjen”, ministri Lleshaj i përgjigjet opozitës: Këtë e vendos unë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur sot në foltoren e Kuvendit lidhur me grabitjen në Rinas.

Lleshaj tha se ky incident cenoi sigurinë kombëtare, por nuk mund të themi se ajo ka rënë.

Po ashtu, ministri iu përgjigj Ralf Gjonit, i cili i përmendi Lleshajt dorëheqjen pasi ngjarjes së rëndë.

“Meqë më përmendët dorëheqjen… Po ju them se nuk kam luftuar asnjë ditë të jetës time për këtë post dhe nëse do largohem nuk do kem asnjë brengë, mjafton të largohem me dinjitet. Por ky është një vendim që e marr unë dhe e gjykoj personalisht unë se kur duhet marrë. Ne do vijojmë betejën ndaj luftës së organizuar e cila na hapi derën për të hapur negociatat me Bashkimin Evropian”, tha ndër të tjera Lleshaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...