E premte, 15 Janar, 2021
9 C
Tirana

“Je i shpifur”/ Gjekmarkaj kapet me Frrok Çupin: Flet si njeri i Neandertalit

Analistët Agron Gjekmarkaj dhe Frrok Çupi, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme, në studion e “Open”.

Ndërsa po diskutohej rreth integrimit dhe kushteve të vendosura për Shqipërinë për çeljen e negociatave, Gjekmarkaj ka reaguar pas debatit që Çupi bëri me anëtaren e kryesisë së PD-së, Grida Dumën.

Gjekmarkaj iu drejtua Çupit duke i thënë “të të vijë turp se nuk mudn t’i flitet një zonje me atë gjuhë”.

Debati

Gjekmarkaj: Je një njeri skifozo (i shpifur).

Çupi: A ke ndonjë gjë për të thënë për vete.

Gjekmarkaj: Nuk i flitet një zonje me atë gjuhë, është turp.

Çupi: Mos na bëj mësuesin, pse ça i thash zonjës unë? Nuk je institucion i thash, kaq.

Gjekmarkaj: Nuk mund të vish këtu të flasësh si njeri i neandertalit.

Çupi: Jemi të gjithë njësoj, mos na bëj mësuesin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Legjenda urbane e piktorit të mallkuar: Fëmijët e përlotur të Xhovani Bragolin

Ai është piktori venecian Bruno Amadio, ose i njohur më shumë si Xhovani Bragolin. I lindur në vitin 1911, artisti, për të cilin nuk...

Përmbytjet ‘mollë sherri’, Rama: Meta është në hall, se ndihmoj dot

Rama i ka kthyer përgjigje Metës sa i takon përmbytjeve. Kujtojmë këtu se presidenti Ilir Meta kërkoi reagim të shpejtë nga qeveria dhe jo...

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...