E enjte, 4 Qershor, 2020
24 C
Tirana

“Jam krenar, erdhi dita të bëhet legjendë”/ Rama flet për dhunën ndaj Sahit Dollapit

Më të lexuarat

“Do të takohemi sërish nesër”, Yuri Kim flet pas konsultimeve me Këshillin Politik

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka reaguar për mediat në lidhje me konsultimet e kryera me anëtarët e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Ambasadorja tha...

Pagat e Luftës, Rama: Një lajm i mirë

Kryeministri Edi Rama sapo ka ndarë një mesazh me qytetarët lidhur me Pagat e Luftës. Kreu i Qeverisë njofton se ka kaluar 30 mijëshin numri...

“Hajn!” Incident gjatë fjalimit të Thaçit, arrestohet një qytetar

Pak më herët, gjatë fjalimit të Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi në oborrin e Kuvendit, ndodhi një incident. Një qytetar filloi të ulëriste kundrejt Presidentit...

Bylykbashi dhe Vasili bëjnë lëvizjen e radhës

Përfaqësuesit e opozitës, u janë drejtuar selisë blu pak çaste më parë. Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili do të mbajnë një takim me kryedemokratin...

VIDEO/ Pyetja e gazetarit lë pa fjalë për 20 sekonda kryeministrin kanadez

Së fundmi është bërë virale një video, ku shfaqet kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau, i cili qëndron më shumë se 20 sekonda pa iu...

Roja 65-vjeçar abuzoi me të miturën, shkarkohet drejtori i shkollës

Ngjarja e rëndë që ndodhi në Babrru të Kamzës, ku 65-vjeçari Abaz Doku abuzoi seksualisht me një të mitur (15 vjeç), ka tronditur mbarë...

“Do t’i dalim zot këtij vendi”, Hoti flet për herë të parë si kryeministër

Pas seancës së jashtëzakonshme, kryeministri i ri, Avdullah Hoti, ka thënë se në Kuvend e presin nisma të reja ligjore dhe plot punë. Prioritet...

Shembja e TK/ Rama: Pseudoteatri ishte shpikje e fantazisë politike

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetin social Facebook shprehet se Teatri Kombëtar ishte shpikje e fantazisë politike. Gjithashtu, Kreu i Qeverisë e cilësoi...

EMRI/ Hapi zjarr ndaj policisë, efektivët me snajpera rrethojnë banesën në Kamëz

Një person është vetëdorëzuar në polici, pasi hapi zjarr ndaj uniformave blu. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5., i ishin drejtuar banesës së...

35 fotot që tregojnë anën tjetër të protestës për George Floyd

Prej 8 ditësh tashmë, protesta të shumta kanë shpërthyer në të gjithë SHBA për vdekjen e George Floyd. Qytetet po imponojnë shtetrrethime dhe shtetet...

Kryeministri Edi Rama ka folur për goditjen e institucioneve me molotov nga protestuesit e opozitës së bashkuar, si dhe për dhunën e ushtruar nga policia ndaj sekretarit organizativ të PD-së, Sahit Dollapi.

I ftuar në emisionin “Opinion”, Rama tha se molotovi është armë luftarake e shpikur në luftën e Spanjës, ndërsa përdoreshin për të hedhur tanket në erë.

Sa i përket goditjes me shkop gome ndaj Dollapit, kryeministri deklaroi se ai është qëlluar vetëm tri herë, teksa e konsideron një moment të gabuar nga ana e efektivëve të policisë.

Pjesë nga debati:

Rama: Këtu jemi në sulm ndaj institucioneve. Dmth armë luftarake. Molotovi është armë luftarake e shpikur në luftën e Spanjës kundër tankeve. Ato janë armë që përdoren për të hedhur tanket në erë.

Ky moment është një moment që ka ardhur si rezultat i një proteste që në fund të saj ka prodhuar 4 të vrarë. Dhjetëra të plagosur me armë zjarri. Nëse ju më tregoni një molotov të vetëm që i është hedhur derës së Kryeministrisë.

Lexo edhe :   Kosova me kryeministër të ri, reagon Rama

Fevziu: Dera e Kryeministrisë është goditur me makinë.

Rama: Mos bëni krahasime. Jam shumë krenar që ka ardhur dita që sot bëhet legjendë Sahit Dollapi për tre goditje me shkop gome

Fevziu: Ishin 13 goditje.

Rama: Kemi arritur një standard ku kryeministri dhe Ministri i Brendshëm thonë që ato sekonda ishin të gabuara, kur në këtë vend vriteshin njerëz dhe autorët të nesërmen dekoroheshin. Kryeministri dhe ministri e pranojnë se ishte moment i gabuar për standardin që kemi ne.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Janë fasadë dhe b*thëlëpirësa”, deputeti njofton dorëheqjen nga Grupi Demokrat

Deputeti Kostaq Papa ka njoftuar sot në Kuvend, se do të largohet nga Grupi Parlamentar. Ai tha se ka dorëzuar dorëheqjen tek nënkryetarja e...

“Pedofilët të varen në mes të qytetit”, deputeti bën thirrjen e fortë në Kuvend

Deputeti i opozitës së re, Halit Valteri ditën e sotme në Kuvend komentoi abuzimin e të miturës (15 vjeç) në Babrru të Kamzës nga...

Deputetja e opozitës: Policët dhunuan qytetarët, Lleshaj të japë shpjegime

Deputetja e opozitës, Fatjona Dhimitri, ka kërkuar shpjegime nga ministri Lleshaj dhe e ka akuzuar se policia ka thyer ligjin, dhe ka dhunuar protestuesit...

Në programin e Rudina Magjistarit ndodh ndryshimi (VIDEO)

Dje në emisionin“Rudina” ishte e fuar një mësuese e quajtur Sirjusa Dana. Ajo sapo u fut në studio, është ulur në vendin e moderatores...

Basha: Rama nuk i ndihmoi qytetarët pas tërmetit, as gjatë pandemisë (VIDEO)

Në një kohë kur të gjithë po presin dakordësinë për Reformën Zgjedhore, kreu i PD Lulzim Basha ka shpërthyer në akuza ndaj kryeministrit Rama. Sipas...
WhatsApp KONTAKTO TT