E diel, 22 Maj, 2022
12.5 C
Tirana

“Jam i shqetësuar”, deputeti bën kërkesën e papritur për Berishën

Në nisje të seancës plenare, deputeti Kujtim Gjuzi bëri një kërkesë të papritur, teksa kërkoi që të thirret në interpelancë ish-kryeministri Sali Berisha pas shpallës së tij ‘non-grata’. Kujtim Gjuzi, ka dashur që të marrë një informacion më të detajuar për situatën aktuale. Për këtë arsye, ai kërkoi prezencën e ish-kryeministrit Berisha, për akuzën që i ka bërë Xhorxh Soros ndaj veprimeve të tij në Beograd. Në kundërpërgjigje, Ruçi u shpreh se nuk mund të bëhet një interpelancë me ish-kryeministra apo me presidentë.

Kujtim Gjuzi: Në këtë koncept, jam i shqetësuar për të marrë një informacion më të detajuar, më të gjerë në lidhje me situatën. Nëse mund të publikoni një kërkesë për paraqitjen e Sali Berishës, për akuzën që ka bërë ndaj Xhorxh Sorosit për veprimet e tij të dyshimta në Beograd.

Gramoz Ruçi: Faleminderit z. Gjuzi. Lidhur me kërkesën tuaj, ne nuk mund të bëjmë një interpelancë me ish-kryeministra dhe as me presidentë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...