E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Itali/Zbulohet identiteti i shqiptarit që ndërroi jetë pasi u përplas nga makina

Zbardhet identiteti i shqiptarit që u përplas për vdekje ditën e djeshme në Itali, teksa po ecte anës rrugës.

Halim Sulejmani, 63-vjeç banonte afër zonës ku ndodhi aksidenti në rrugën Emilia, afër Pesaresi.

Nga hetimet e para, policia pohon se drejtuesi i shoferit nuk e ka vënë re shqiptarin që po kalonte në anë të rrugës. Sipas mediave italiane, goditja ishte aq e fortë sa e hodhi fillimisht shqiptarin lart dhe më pas e përplasi në asfalt.

“Unë nuk e pashë, nuk e kam parë”, është mësuar të ketë thënë shoferi kur autoritetet mbërritën në vendngjarje.

Në momentin që ka mbërritur urgjenca shqiptari kishte ndërruar jetë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Aksident i qëllimshëm ndaj ish-kryeministrit Berisha? Ja ç’thotë truproja

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...