Ishte ankoruar në portin e Korfuzit, shpërthen në flakë anija (Video)

Një anije lundrimi e cila ishte ankoruar prej disa muajsh në portin e Korfuzit në Greqi, ka shpërthyer në flakë.

Mësohet se anija  MSC Lirica, ishte ankoruar që nga 30 janari, për shkak të qëndrimit të saj dimëror në port.

Në bordin e anijes turistike ishin 51 anëtarë të ekuipazhit dhe fatmirësisht asnjë nuk ka pësuar lëndime.

Forca të forta të ekipit të zjarrfikësve tashmë po veprojnë dhe një anije pritet të marrë pjesë në përpjekjen për të shuar zjarrin nga ana e detit, pasi anija ndodhet në brendësi të bankinës.