Ish-trajneri i Juventusit, kandidat për të marrë drejtimin e Barcelonës

Mauricio Sarri mund të jetë trajneri i ardhshëm i Barcelonës. Italiani shihet si një nga kandidatët e mundshëm për të drejtuar ekipin katalanas në rast se Ronald Kuman do ta humbasë vendin e tij në fundin e sezonit.

Sarri ka dalë në bisedimet mes kandidatëve për presidencën e klubit dhe disa menaxherëve të ndryshëm.

Sarri pëlqehet për stilin e tij të futbollit dhe ai do të ishte i gatshëm që të pranonte një aventurë të tillë.

Barcelona ndodhet në një krizë të rëndë pasi ndodhet pranë eleminimit nga Champions League dhe shumë larg kreut në kampionatin spanjoll.