E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Ish-presidenti i FIFA-s, në gjendje të rëndë shëndetësore

Sepp Blatter, ish-presidenti i FIFA-s, po kalon një periudhë të keqe shëndetësore dhe është i shtruar në një spital në Zvicër, por fatmirësisht rrezikun për jetën e ka kaluar.

84-vjeçari e ka kaluar edhe koronavirusin para pak kohësh. Lajmin për gjendjen e tij shëndetësore e ka dhënë vajza e tij, Corinne Blatter Andenmatten.

“Babai im është në spital. Ai po bëhet më mirë çdo ditë. Por ai ka nevojë për kohë dhe pushim. Në emër të familjes time unë kërkoj privatësi”, ka thënë vajza ish-presidentit sipas gazetës zvicerane Blick.

Blatter e drejtoi futbollin për 17 vite, por largimi i tij bëri bujë pasi u pretendua se kishte bërë një pagesë prej 1.6 milionë paund ndaj presidentit të kohës të UEFA-s, Mishel Platini, i cili do të shërbente si konsulent dhe ky rast u konsiderua si skandal në botën e futbollit.

Hetimet dhe vendimi pasues i mbështetur nga Gjykata e Arbitrazhit për Sportin, e ndaloi atë nga çdo veprimtari futbolli për gjashtë vjet, pasi zbulimit të korrupsionit në FIFA, edhe pse Blatter dhe Platini e kanë mohuar vazhdimisht të kenë kryer korrupsion.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...