E martë, 19 Janar, 2021
0 C
Tirana

Infektohet gjyqtari tek Apeli i Tiranës, reduktohen seancat gjyqësore

Këshilli i Gjykatës ka vendosur të reduktojë veprimtarinë gjyqësore, duke njoftuar se do të gjykohen vetëm çështje emergjente në Gjykatën e Apelit.

Shkak për këtë është bërë një gjyqtar tek Gjykata e Apelit të Tiranës, i cili është konfirmuar me koronavirus.

Disa ditë më parë koronavirusi u shfaq edhe në Gjykatën e Posaçme, ku kryetari i saj, Sandër Simoni rezultoi pozitiv.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...

Mandati i parë i Bajden, do të lihet në hije nga trazirat civile në SHBA

Nuriel Rubini, 62 vjeç, është një nga ekonomistët më të njohur sot në botë. Profesor në Shkollën e Biznesit Shtern në Nju Jork, ai...

Dokumenti/ Zbulohet kontrata “sekrete” e qeverisë me Pfizer për vaksinën

Kontrata “Top-Secret” e qeverisë shqiptare me kompaninë Pfizer duket se nuk është më e tillë, pasi Gogo.al ka publikuar edhe disa foto të kësaj...