E hënë, 17 Janar, 2022
5.5 C
Tirana

“Futi shqiptarët në konflikt”/ Avokatja: Ja ku qëndron dinakëria e Ilir Metës

Avokatja Brizida Gjikondi ka deklaruar se presidenti Ilir Meta kishte objektiv që të fuste në konflikt shqiptarët.

E ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “Arena”, Gjikondi theksoi se Meta iu ka dhënë të gjithë personave që po sulmojnë KZAZ-të një koperturë ligjore dhe, sipas saj, këtu qëndron hilja dhe dinakëria e projektuar prej tij.

“E them me ironi, dekreti i presidentit ia arriti qëllimit. Qëllimi i tij ishte të fuste në konflikt shqiptarët. Dhe këtë konflikt horizontal që ishte, do që ta bëjë vertikal. Po flas populli me politikën. 

Gjatë gjithë kohës që nga momenti që nxori dekretin, presidenti ka pasur këto shprehje:

1-Parlamenti i çunave të Shijakut.

2-OSBE e quajti ngatërrestare.

Me këto që kanë ndodhur tani, Ilir Meta i ka dhënë të gjithë personave që po sulmojnë KZAZ-të, sepse janë 90 KZAZ në të gjithë Shqipërinë, i ka dhënë një koperturë ligjore dhe kjo është hilja dhe dinakëria e projektuar prej tij, prej muajsh. Sepse të dalin protestuesit me dekretin në dorë dhe të thonë, po zbatojmë dekretin e presidentit në mbrojtje të kushtetutës është kakofonia më e madhe”, tha Gjikondi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si zgjidhet kriza në PD: 10 vendimet që shpëtojnë Partinë Demokratike

Nga: Roland Qafoku Kjo është ‘97-ta e PD-së, ose “lufta civile” brenda partisë. Ajo që po ndodh në Partinë Demokratike të krijon idenë se jo...

Drejtori ekzekutiv i Pfizer: Normalitetit do t’i rikhehemi në pranverë

"Jeta së shpejti mund të kthehet në normalitet pas dy vitesh ndërprerjeje pandemike", tha shefi ekzekutiv i Pfizer, në një intervistë me "Le Figaro". “Së...

“Faleminderit, më nxorre debile”, “kriset” miqësia mes Arjolës dhe Monikës

"Vëllai i Madh" ka shkaktuar shumë debate të nxehta mes bonorëve, dhe shkak është bërë loja “Shtet, qytet”. Një përplasje e fortë është krijuar...

6 rregullat e arta për t’u pasuruar e për t’u bërë milioner

E vetmja gjë që ju pengon nga të qenurit milioner është ideja juaj se çfarë do të thotë të jesh i tillë, sipas milionerit...

7 mënyra për të reduktuar stresin dhe për të lehtësuar depresionin

Është shumë e zakonshme që njerëzit që vuajnë nga depresioni, të ndjehen të stresuar dhe të mbingarkuar. Stresi mund të përkeqësojë simptomat e depresionit,...