E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

I vihet lëndë plasëse makinës së shoferit të linjës Delvinë-Athinë

Një shpërthim me eksploziv ka ndodhur në qytetin e Delvinës.

Raportohet se rreth orës 00.20 është shkatërruar me eksploziv një automjet fuoristradë “Mercedes-Benz” GLE në pronësi të Vango Zoto, 53 vjeç.

Ngjarja ka ndodhur në qendër të qytetit të Delvinës. Ndërkohë, bëhet me dije se Zoto është edhe shofer i linjës Delvinë-Athinë.

Dyshohet se tritoli mund të jetë vendosur në mjetin e tij për larje hesapesh.

Aktualisht autoritetet kanë nisur hetimet për të identifikuar dhe kapur autorët që vendosën eksplozivin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...