E diel, 13 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

I shpallur në kërkim ndërkombëtar, maqedonasi arrestohet në Dibër

Një 34-vjeçar nga Maqedonia e Veriut, i shpallur në kërkim nga policia gjermane për ‘vjedhje’ dhe ‘mashtrim’, ka rënë në prangat e specialistëve të krimit në Dibër. Mësohet se 34-vjeçari është banues në Maqedoninë e Veriut, dhe vëzhgimi nga ana e policisë është bërë për shkak se dyshohej për ‘vjedhje’ dhe ‘mashtrim kompjuterik’.

Shtetasi me inicialet B.C, 34-vjeç, ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Wiesbadeni/ Gjermani, pasi Gjykata e Aachen Gjermani, me datë 22.03.2013, ka lëshuar urdhër arresti për veprat penale ‘Vjedhje’ dhe ‘Mashtrim kompjuterik’.

Ndërkohë specialistët për Hetimin e Krimit në Drejtorinë Vendore të Policisë Dibër, kanë njoftuar se në sajë të bashkëpunimit që kanë pasur me Komisariatin e Policisë Kufitare Bllatë, dhe Interpol Tirana, kanë bërë të mundur arrestimin e shtetasit maqedonas.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Vlorë/ Po ndiqej nga policia, automjeti përplaset dhe përmbyset

Belgjika mposht me lehtësi Rusinë, Lukaku i dedikon golin Eriksen (Video)

Përfundon ndeshja midis Belgjikës dhe Rusisë, e vlefshme për grupin B të kompeticionit europian ''EURO 2020''. Skuadra e drejtuar nga Martinez ka shkatërruar rusët...

VOA: Takimin më të vështirë, Biden do e ketë me Erdogan

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohet me presidentin amerikan Joe Biden të hënën në takimin e nivelit të lartë NATO-s për diskutime...

Putin nënshkruan ligjin që mbron të dhënat e zyrtarëve të sigurisë

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar një ligj që po vlerësohet se mund të pengojë përpjekjet për ekspozimin e korrupsionit ose kërkesën për llogaridhënien...

Itali: Vaksinimi me AstraZeneca, vetëm për personat mbi 60 vjeç

Vaksina Astrazeneca në Itali do të përdoret vetëm për njerëzit mbi 60 vjeç. Lajmi vjen pas rasteve të rralla të trombozës që kanë ndodhur...

Shqipëria ngjitet në çatinë e botës, por me cilat prioritete?

Shqipëria u zgjodh dje anëtare e përkohshme në Këshillin e Sigurimit. Duke filluar nga 1 janari i vitit 2022, Shqipëria do të ulet për...