E enjte, 2 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

“I mori 2000 euro për t’i shëruar gruan nga depresioni”, del nga burgu fallxhori

Hysri Peqini nga Kosova, i njohur ndryshe si “Burdushi” është liruar ditën e sotme nga paraburgimi.

Lajmi është konfirmuar për mediat kosovare nga avokati i tij, Asdren Hoxha. Gjykata Themelore në Prizren e kishte shpallur atë fajtor në nëntor të vitit 2019 për veprën penale “mashtrim”.

Ai ishte dënuar me një vit burg dhe me një gjobë prej 5 mijë eurosh. “Burdushi” akuzohej se në vitin 2014 kishte përfituar 2000 euro nga një shtetas, duke i premtuar atij se do t’i shëronte gruan e cila vuante nga depresioni.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga: Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë...

12 milionë gjermanë të pa vaksinuar/Spahn: Sistemi shëndetësor do mbingarkohet

Numri i njerëzve të pa vaksinuar në Gjermani është ende aq i madh, sa rrezikon të mbizotërojë sistemin shëndetësor të vendit. Ky paralajmërim ka...

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë, është një hap më afër. Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), ka rënë dakord të fillojë...

Irlanda raporton rastin e parë të Omicron

Irlanda ka raportuar rastin e saj të parë të variantit të koronavirusit Omicron, thuhej në një deklaratë nga Ekipi Kombëtar i Emergjencave të Shëndetit...

Atdheu thumbon Donaldin dhe Borën

Donaldi shprehu hapur ndjenjat për Beatrix Ramosajn, duke lënë pas në këtë formë historinë me Borën. Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Atdhe Xharavina, e ka ironizuar këtë...