E hënë, 18 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Malazezët protestë kundër serbëve, aty shihet edhe flamuri shqiptar

Këtë të mërkurë nacionalistët malazezë kanë organizuar një protestë në mbrojtje të shtetësisë të Malit të Zi.

Raportohet se ata kanë protestuar kundër serbëve që jetojnë në këtë shtet, të cilët sipas vendasve, kanë edhe mbështetjen e Rusisë.

Në mesin e flamujve në këtë protestë ishte edhe flamuri shqiptar.

“Një miting kundër Kishës Serbe u organizua sot në Cetinje, nga Kisha Malazeze”, raporton “RTV Cetinje”.

Qytetarët që kishin dalë të protestojnë thërrisnin në kor: “Ne do të mbështesim Malin e Zi në këto ditë të vështira” dhe “Rroftë Mali i Zi”.

Kanë qenë mediat serbe ato të cilat kanë raportuar se në mesin e flamujve ishte dhe flamuri shqiptar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha v.s Berisha, topi ka vrarë shumë më pak se armët e tjera

Nga: Lorenc Vangjeli Një nga ambasadorët emblematikë të SHBA-së në Tiranë, Alexander Arvizu, kishte krijuar një raport kontravers me dy bashkaksionerët e pushtetit të dikurshëm...

Fifi “çmendet” nga xhelozia për Granitin: A ja fërkuat shpinën njëri-tjetrit?

Vijon "telenovela" e xhelozisë së Fifit për Granitin. Këngëtarja është bërë xheloze sërish pasi Graniti dhe Semi janë larë bashkë. “Si kalove në dush?...

Disa universitete në vend sfidojnë urdhrin e Ministrisë së Shëndetësisë

Teksa në Tiranë, studentët janë përplasur me forcat e policisë, pasi u pengohet pjesëmarrja në auditore, në universitetin e Korçës hyrja është e lirë....

Kush janë deputetët e PD, të ndarë pro Bashës dhe pro Berishës

Nga: Roland Qafoku Të shumtë ishin ata që i la pa tekst prezenca dhe fjala e deputetes së re të Partisë Demokratike Sorina Koti në...

Manjani nxjerr prapaskenat, çfarë mund të ndodhë në PD

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, teksa analizon situatën brenda së djathtës, thotë se aty brenda ka ‘aktorë’ ku në kafene nuk lenë gjë pa...