E martë, 27 Korrik, 2021
32.5 C
Tirana

Humbi jetën në gomisteri/Dëshmitari i ngjarjes: U zu në një shtyllë hekuri

Një ngjarje e rëndë ndodhi sot në Durrës, ku një 20-vjeçar me inicialet R.T., ndërroi jetë ndërsa ishte duke rregulluar gomën e një kamioni. I riu, punonjës i gomisterisë, ishte duke rregulluar gomën kur kjo e fundit shpërtheu duke i marrë jetën. Një dëshmitar ka thënë se ka qenë pranë vendit të ngjarjes, në momentin që ka ndodhur shpërthimi fatal. Ai tregon se e ka parë me sytë e tij viktimën, që forca e shpërthimit e hodhi në një shtyllë hekuri.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 08:50, në lagjen nr.14/1, në zonën e Kënetës në Durrës, në ambientet e një gomisterie ku dhe ishte punësuar i riu. Në kohën kur i riu po rregullonte gomën e një kamioni, kjo e fundit ka shpërthyer dhe ka goditur punonjësin.

Njoftimi i policisë:

Më datë 06.07.2021, rreth orës 08:50, në lagjen nr.14/1, Kënetë, në ambientet e një gomisterie, duke rregulluar një gomë të një kamioni e cila ka shpërthyer, është lënduar shtetasi R. T., 20 vjeç, (punonjës), i cili si pasojë e plagëve të mara ka ndërruar jetë. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Meta: Zbrazja e Shqipërisë po kthehet në një fatkeqësi kombëtare

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shprehur shqetësimin e tij në lidhje me shpopullimin e vendit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Meta shkruan...

Raporti i OSBE për zgjedhjet e 25 prillit, reagon delegacioni i BE në Shqipëri

Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri, ka reaguar pas publikimit të raportit final nga ana e OSBE-ODIHR, për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Sipas...

BE: 70% e qytetarëve të vaksinuar me së paku një dozë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se 70 për qind e qytetarëve të rritur të BE-së kanë marrë së paku një...

Emri/ Kush është personi i dyshuar për trafik droge, që i shpëtoi policisë

Zbardhet emri i personit i cili arriti që t'i shpëtonte operacionit të policisë ditën e sotme, në zonën e ''Varrit të Bamit'' në kryeqytet,...

Koronavirusi/ Brataj: Delta ka edhe 3 variante të tjera

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj deklaroi se varianti indian i koronavirusit, Delta pritet që të mbizotërojë të gjithë botën, dhe se ky mutacion,...