E enjte, 20 Janar, 2022
-1.5 C
Tirana

Copa America/ Brazili kalon në finale. Neymar: “Dua Argjentinën”

Neymar asistoi Lucas Paquetan në minutën e 35-të për të shënuar golin e vetëm pasi Brazili vendas mundi Perunë 1-0, në orën 01:00 të mëngjesit të sotëm, për t’u kualifikuar në finalen e Copa America.

Gjysmëfinalja ishte një përsëritje e finales së fundit dy vjet më parë kur ekipi brazilian pa Neymarin (të dëmtuar) triumfoi gjithashtu në shtëpi.

Në finalen e së shtunës në stadiumin ikonik ‘Maracana’ të Rio de Janeiros, “La Selecao” do të përballet me Argjentinën e Lionel Messit ose Kolumbinë, që do të ndeshen të mërkurën në Brasilia.

“Unë dua Argjentinë. Bëj tifo për Argjentinën sepse kam miq atje dhe Brazili do ta fitojë finalen”, tha Neymar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

6 marsi, testi kyç i Bashës

Nga: Eduard Zaloshnja Nga komunikimi publik i Presidentit Meta, duket pothuaj plotësisht e sigurtë se zgjedhjet e pjesshme lokale në 6 bashki do të zhvillohen...

Çmimet e reja në Kosovë, si do të llogaritet fatura e energjisë së shpenzuar

Zyra e Rregullatorit të Energjisë ka publikuar një kalkulator për llogaritjen e faturave të energjisë elektrike, pas propozimit për ndryshim të tarifave. Në këtë...

Rënie e lehtë e euros dhe paundit britanik, këmbimi valutor për ditën e sotme

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rënie e lehtë e euros dhe paundit britanik. Ndërkohë, dollari dhe franga zvicerane kanë shënuar...

Kosovë/Omicron rriti infektimet, sot pritet të diskutohet për masat e reja

Varianti Omicron ka shtuar frikshëm infektimet në Kosovë, e ndërsa pritet nga ekspertët që të shtrëngohen sot masat anti-COVID. Në total numri i rasteve aktive...

Përfshihet nga flakët një apartament në zonën e Freskut në Tiranë

Një banesë në zonën e Freskut në Tiranë, është përfshirë nga flakët. Flakët e zjarrit kanë përfshirë banesën e marrë me qira nga shtetasja...