E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Humbi bashkëshortin nga Covidi, poetja: Më pyesin ku e gjej forcën

Poetja Rita Petro, ka ndarë me publikun emocionet e trishta pas humbjes së bashkëshortit si pasojë e Covid-19. Botuesi dhe themeluesi i shtëpisë botuese “Albas”, Latif Ajrullai, bashkëshorti i poetes dhe botueses Rita Petro, u nda nga jeta më 8 nëntor.

“Është e vërtetë po bëhet afro një muaj e gjysmë që unë humba partnerin. Ai u nis në Maqedoni për ato rutinat e tij me kompanisë, dhe ditën e dielë që ai do kthehej më tha kam temperaturë”.

Ndër të tjera, ajo u ka dhënë një shpjegim njerëzve të cilët ende e pyesin se ku e gjen forcën për të ecur para.

“Njërëzit më thonë se ku e gjen forcën, unë e gjej edhe në aspektin personal dhe profesional.

Është një sëmundje kaq e keqe që njeriut nuk i bëhen as ato ceremonitë, po fal zhvillimit të teknologjisë edhe njerëzit që nuk të gjendet pranë, gjejnë një mënyrë.

Për shembull. unë që të nesërmen, shkova te shtypshkronja, e përcollëm, bëmë atë ceremoninë. Të gjithë e gjejnë një mënyrë. Edhe unë jam ndjerë mirë me veten, pasi i bëra të gjitha ritet ashtu siç duhet”, tha ajo.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...