E martë, 26 Janar, 2021
4 C
Tirana

Policja e Kosovës godet një vajzë në mes të rrugës, ja çfarë ndodhi

Dy efektivë të Policisë së Kosovës janë filmuar këtë të martë në afërsi të një shkolle në Vushtrri, duke goditur një vajzë. Në video shihet se si policja e godet duke i bërtitur me fjalët: “Ti mu lopë a?”, ndërsa kolegu i saj vështron. Lidhur me këtë ngjarje ka reaguar zyrtarisht policia, ku thuhet se kanë qenë dy vajza që kanë reaguar dhunshëm.

Policia bën të ditur se teksa efektivët e policisë kanë qenë duke patrulluar, kanë vërejtur një mjet që kishte bllokuar rrugën. Ata kanë kërkuar që mjeti të largohej, ndërsa dy vajzat kanë shpërthyer keq.

“Një mashkull kosovar dhe një femër kosovare zyrtar policor, deri sa ishin duke patrulluar kishin vërejtur një veturë që ishte ndalur dhe për shkak të bllokadës së rrugës kanë kërkuar që vetura të largohet. Dy femra kosovare dhunshëm kanë reaguar ndaj zyrtarëve policor dhe të njëjtat kanë refuzuar të identifikohen. Lidhur me rastin është marr edhe Inspektorati Policor. Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim.

 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pse nuk po vijnë vaksinat e Pfizer? Përgjigjet zv.ministrja Rakacolli

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka shpjeguar se përse nuk kanë ardhur dozat e premtuara nga kryeministrit Edi Rama. Disa javë më parë, me mbërritjen...

Video/ Futbollisti shqiptar shënon me mjeshtëri në Kupën e Mbretit të Spanjës

Mesfushori shqiptar Enis Bardhi shënoi një gol fantastik në ndeshjen e Kupës së Mbretit kundër Real Valadolidit. 25-vjeçari ekzekutoi saktë goditjen e dënimit duke kaluar...

“Vetviktimizmimi” i Albinit, si revansh ndaj rendit kushtetues

Nga: Mero Baze Një komision apelimi në Kosovë hodhi poshtë kërkesën e Albin Kurtit për të kandiduar në kundërshtim me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, duke...

Mjekja shqiptare në Britani: Covid ka pësuar 23 ndryshime, po bëhet më agresiv

Prej kohësh një mutacion i ri i koronavirusit ka dalë në qarkullim, duke shqetësuar jo pak zyrtarët e lartë të shteteve më të rëndësishme...

Fajësimi i Trump? Në Romën e shekullit IX-të u nxor në gjyq kufoma e një Pape

Nga: Frederik Pedersen “The Conversation” Donald Trump do të përballet në shkurt me fajësimin (impeachment), hera e parë që një president i SHBA-së gjykohet 2...